Uczestnicy stoją w sali przed ekranem, na którym wyświetlony jest napis w języku niemieckim: „Ankara Universität. Germanistik. Ankara, den 10.06.2024”. Pośrodku stoi stół ze słodkim poczęstunkiem. Uczestnicy stoją w sali przed ekranem, na którym wyświetlony jest napis w języku niemieckim: „Ankara Universität. Germanistik. Ankara, den 10.06.2024”. Pośrodku stoi stół ze słodkim poczęstunkiem.

Udział prof. dr. hab. Marka Cieszkowskiego w spotkaniu na Uniwersytecie w Ankarze

10 czerwca 2024 roku profesor doktor habilitowany Marek Cieszkowski uczestniczył w spotkaniu na Wydziale Filologii, Historii i Geografii Uniwersytetu w Ankarze . Celem spotkania była wymiana informacji o perspektywach współpracy naukowej między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Ankarskim, zainteresowaniach badawczych obu stron, uwarunkowaniach organizacyjnych wspólnych działań i możliwości podpisania umowy uniwersytetami. Planowana współpraca ma obejmować badania germanistyczne między innymi z zakresu językoznawstwa.

Ze strony bydgoskiej germanistyki w spotkaniu uczestniczyli także: doktor habilitowany Krzysztof Okoński, profesor uczelni  oraz doktor Elżbieta Nowikiewicz  (z Katedry Komparatystyki Kulturowej ), natomiast ze strony germanistyki w Ankarze: profesor doktor Dursun Zengin , doçent doktor Derya Perk  oraz doçent doktor Betül Yalçinkaya Akçit  (z Katedry Języka i Literatury Niemieckiej ).

Wyjazd został dofinansowany ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości .

Dwa logotypy: logotyp Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz logotyp projektu Ministerstwa „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”

Relacja fotograficzna