Otwarcie konferencji. Doktor habilitowany Jacek Szczepaniak, profesor uczelni stoi i wita zebranych gości. W tle jest wyświetlony slajd z tytułem pierwszego referatu Otwarcie konferencji. Doktor habilitowany Jacek Szczepaniak, profesor uczelni stoi i wita zebranych gości. W tle jest wyświetlony slajd z tytułem pierwszego referatu

Konferencja naukowa w ramach polsko-niemieckiego projektu naukowego o „emocjonalnym sąsiedztwie”

W dniach 26–27 maja 2022 roku odbyła się w Bydgoszczy międzynarodowa konferencja naukowa „EMOTIONEN – MEDIEN – DISKURSE. Interdisziplinäre Zugänge zur Emotionsforschung”. Konferencja została zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu naukowego Emotionale Nachbarschaft. Affekte in deutsch-polnischen medialen Diskursen seit dem EU-Beitritt Polens / Emocjonalne sąsiedztwo. Afekty w polsko-niemieckich dyskursach medialnych od przystąpienia Polski do UE, finansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki, a jej współorganizatorem był doktor habilitowany Jacek Szczepaniak, profesor uczelni.

Dokumentacja fotograficzna z konferencji znajduje się na stronie internetowej projektu: emocjonalnesasiedztwo.ukw.edu.pl .

Program konferencji i abstrakty wystąpień, które znajdują się w załączniku, mają formę dostępnego pliku PDF i są w języku niemieckim.